Przejdź do treści
Prywatne przedszkole

Prywatne przedszkole

  W telewizji, radiu, internecie coraz częściej można zauważyć dysputy na temat chronicznego braku miejsc w przedszkolach. Z powodu coraz częstszej sytuacji gdzie zarówno ojciec jak i matka pracują, oddanie dziecka do przedszkola jest rzeczą naglącą jednak w ostatnich latach jest z tym nie mały problem. Selekcja i nabór dzieci zaczyna przypominać batalie, a kolejki oczekując urastają do niebotycznych rozmiarów. Szacuje się, że dla 60% dzieci w Polsce brak miejsca w przedszkolach. Idealna okazji by rozpocząć własną działalność z perspektywami.

  Od czego zacząć

  Niewątpliwie otwarcie przedszkola będzie wymagało od Nas sporej inwestycji. Potrzebujemy sporej przestrzeni, którą musi zagospodarować z myślą o dzieciach, a także miejsce na kuchnie, jadalnie, biuro. Musimy podzielić lokal aby stworzyć szatnie, pokój zabaw, pokój, w którym dzieci będą się uczyć, leżanki. Mówi tu o co najmniej 300-400 metrach przestrzeni. Dodatkowo musi wybrać lokalizację blisko placu zabaw lub bezpieczniej lokal, który będzie posiadał ogródek do zagospodarowania. Jak już pewnie zauważyliście same koszty zakupu powierzchni to niemała kwota, a wyposażenie zarówno wnętrza jak i ogródka to także spory wydatek. Jest to opcja dla osób posiadających własny kapitał, oraz które są w stanie napisać odpowiedni biznesplan aby uzyskać kredyt w banku. Jeśli już uda się uzyskać potrzebne pieniądze i zakupić lokal, czeka Nas jeszcze jego wyposażenie. Musimy dobierać meble i inne elementy wystroju mając na względzie bezpieczeństwo dzieci, które niewątpliwie mimo opieki zawsze znajdą sposób aby się gdzieś zawieruszyć i narozrabiać. Krzesełka, stoliki, zabawki materiały edukacyjne to podstawa. Chcąc zwabić jak największą ilość rodziców dobrze wprowadzić nowoczesne metody, np. naukę języka obcego, interaktywne metody nauczania. Wygląd i wyposażenie naszego przedszkola będzie miało znaczący wpływ na decyzję rodziców. W końcu to ich pociecha spędzi tutaj kilka godzin dzień w dzień, więc będą szukać dziury w całym. Aby tego uniknąć trzeba wszystko odpowiednio rozplanować i zapiąć na ostatni guzik przed otwarciem przedszkola. Nie może być mowy aby otwierać interes w trakcie modernizacji czy też przy rozkopanym jeszcze ogródku z plączącymi się robotnikami dookoła. Pierwsze wrażenie jest kluczowa i o tym powinniśmy pamiętać. Zareklamowanie naszego przedszkola poprzez ulotki, ogłoszenia w prasie, internecie z pewnością w szybkim tempie przyciągnie rodziców. Trafiamy w niszę rynkową, dzięki czemu nie powinniśmy zbyt długo czekać na spore grono klientów. Dobrze aby przedszkole było otwarte w godzinach, odpowiadających godzinom pracy. A jeszcze lepiej by godzinę wcześniej było otwarte oraz godzinę później zamykane. To da okno rodzicom aby móc dowieźć i odebrać pociechę z przedszkola bez większych problemów. Musimy zatrudnić kilka przedszkolanek, kucharkę, dozorcę. Dobrze jeśli zatrudnimy także pielęgniarkę i stworzymy punkt pierwszej pomocy, dzieci mają zdolności by w nieprzewidywalny sposób zrobić sobie krzywdę. Dobrze by nasze przedszkolanki były w stanie uczyć dzieci języków, co da Nam sporą przewagę nad ewentualną konkurencją.

  Pozwolenia oraz wyposażenie własne

  Otwieramy przedszkole, a to powoduje, że będzie przed Nami całkiem spora biurokratyczna przeprawa. Musimy wypełnić masę dokumentów, wniosków i pozwoleń, które zajmą dłuższy okres czasu. Kolejną sprawą jest sanepid, który będzie nawiedzał placówkę od czasu do czasu podobnie jak inspektor BHP. Zainteresowanym polecam zgłębienie tego zagadnienia na stronach rządowych i prawnych, gdzie czeka Was nie lada przygoda. Gdy już będziemy prowadzić nasze przedszkole potrzebne będzie kilka podstawowych rzeczy. Zaczynając od telefonu zarówno w przedszkolu jak i osobnego służbowego tylko dla Nas. Dobrze jest zaopatrzyć się w samochód służbowy do użytku własnego oraz osobny dla przedszkola by jeden z pracowników mógł zajmować się zaopatrzeniem.

  Do przejścia i otworzenia przedszkola spora droga. Lecz zysk z takie przedsięwzięcia może przynieść całkiem sporo pieniędzy. W zależności od wielkości przedszkola oraz ilości dzieci, inwestycja zwróci się nam w przeciągu kilkunastu jeśli nie kilku lat od założenia. Jest to pomysł dla osób ze smykałką do interesów, dobrze pokierowana placówka i mądre inwestowanie, z pewnością przyniesie zadowalające efekty.

   

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *