Oszczędzaj prąd i pieniądze dzięki czujnikom ruchu LED


Dom jest miejscem, które powinno sprawiać, iż jego mieszkańcy czują jak największe bezpieczeństwo oraz wygodę. Być może na niektóre jego mankamenty nie da się zaradzić bez przeprowadzania remontu, jednak nadal istnieje kilka sposobów na to, by cieszyć się większym komfortem korzystania z danego obiektu. Prostym rozwiązaniem może być czujnik ruchu LED. Dlaczego warto go wybrać?

Czym w ogóle jest czujnik ruchu? Nazywa się tak urządzenie, które – jak wskazuje nazwa – służy do detekcji ruchu na danym obszarze. Za jego sprawą można aktywować różne systemy, zwykle oświetleniowe lub bezpieczeństwa. Wyróżnia się ich dwa rodzaje. Pierwszy – pasywny, reaguje na fale podczerwone, a więc także różnice temperatur w pomieszczeniu, na skutek pojawienia się człowieka. Ludzie bowiem wydzielają owe fale, dlatego są rozpoznawani przez czujnik. Drugim rodzajem są urządzenia aktywne, które nie bazują na cieple, ale mikrofalach lub ultradźwiękach. Można czasami natknąć się także na propozycje łączące te dwie technologie.

Najpopularniejsze lampy na rynku to lampy LED. Czujnik ruchu zazwyczaj jest więc stworzony z myślą o nich. Dlaczego ta technologia zdobyła rynek? Oświetlenie LED cechuje się przede wszystkim rekordową skutecznością świetlną, czyli ilością wyemitowanego światła przy poborze jednego wata. Do tego dochodzi żywotność, która zapewnia nieprzerwane świecenie nawet przez kilkanaście lat. Technologia ta pozwala również na tworzenie nie tylko zwykłych żarówek, ale też giętkich taśm, widowiskowych neonów LED (LEDonów) etc.

Dlaczego czujnik ruchu do LED jest wart uwagi?

Na samym początku warto zastanowić się nad wygodą tego rozwiązania. Dobrym przykładem może być sytuacja, kiedy dany człowiek przemieszcza się po danym obszarze, niosąc pakunek, a więc mając zajęte obie ręce. By włączyć światło, potrzebowałby więc odłożyć np. pudełko lub solidnie się nagimnastykować. Czujnik ruchu do lampy LED może się przydać również w toalecie i w zasadzie w dzisiejszych czasach jest już często spotykany w takich warunkach. Należy jednak zaznaczyć, by w tym przypadku korzystać wyłącznie z modeli z tzw. podtrzymaniem ruchu, ponieważ w przeciwnym wypadku światło może zgasnąć, kiedy ktoś będzie korzystał z urządzeń sanitarnych w bezruchu.

Czujnik ruchu LED jest również wskazany w takich przestrzeniach jak na przykład parkingi podziemne. Te bowiem niekoniecznie muszą cały czas być oświetlone. Za sprawą jednak ruchu włączone zostanie światło w tych sektorach, które faktycznie tego potrzebują. Czujnik ruchu do taśmy LED natomiast będzie doskonałym rozwiązaniem dla klatek schodowych lub schodów wolno stojących. Pozwala to bowiem zrezygnować z konieczności zapalania sufitowej, mocnej lampy nocą, która dla osoby przebywającej w ciemności może powodować nawet chwilowe oślepienie. Zamiast tego, bez żadnej potrzeby włączania światła można cieszyć się komfortem i estetycznym półmrokiem na schodach.

Czujniki ruchu są również dobre dla portfela! Sprawiają, że na pewno nie zaistnieje sytuacja, że światło jest zapalone na marne, co szczególnie często zdarza się w domach, w których mieszkają dzieci, chociaż dorosłym również często „udaje się” się zapomnieć o zgaszeniu światła. Sprawdza się to także chociażby w przypadku wspomnianych parkingów podziemnych, ponieważ w starszych budynkach oświetlenie pracuje nieprzerwanie. Dzisiaj natomiast można pozwolić sobie na oszczędność i podzielenie powierzchni na strefy z zastosowaniem czujnika ruchu.

Trzeba wiedzieć, że mniejszy pobór energii elektrycznej to również mniejsze rachunki, ale przede wszystkim ukłon w stronę środowiska. Zwłaszcza w naszym kraju, ponieważ Polska bazuje energetycznie głównie na elektrociepłowniach odpowiedzialnych za sporą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Jeżeli interesuje Cię skorzystanie z czujników ruchu, to koniecznie sprawdź ofertę firmy illuminations.pl, która zawiera najwyższej jakości lampy LED, a także wiele świetnych akcesoriów, w tym opisywanych tu czujników. Postaw na najwyższą jakość, niebywale długą żywotność, atrakcyjne ceny i wygodę!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *